Czas na sen może być ważniejszy niż nam się wydaje. To wtedy nasz organizm się regeneruje, a my mamy czas na tzw. nocne zabiegi, które pozwalają nam poprawić swój stan zdrowia, a nawet skorygować wady
Specjaliści nieustannie powtarzają, że dorosły człowiek potrzebuje od 7 do 9 godzin snu. Co się dzieje w tym czasie? Organizm odpoczywa, opada z niego ogólne napięcie, przysadka wydziela hormon wzrostu, a mózg porządkuje informacje. Dzięki niemu budzimy się zrelaksowani, a także gotowi na nowe wyzwania. W tym czasie, który przeznaczamy na sen możemy również podjąć się nocnych terapii, które są w stanie uleczyć nasze ciało z pewnych wad.
Podczas snu możliwa jest np. korekcja wzroku. Takie leczenie może być szczególnie pomocne dla osób borykających się z krótkowzrocznością i astygmatyzmem. Sen może być dla nich alternatywą od noszenia okularów lub soczewek w ciągu dnia. Wszystko dzięki ortokorekcji i ich twardym gazoprzepuszczalnym soczewkom, które pacjenci zakładają na noc. Te soczewki, przez kilka godzin snu, są w stanie nadać rogówce odpowiedni kształt, dzięki któremu widzimy znacznie lepiej. Taki efekt trwa zazwyczaj przez około kilkanaście godzin.
Wiele osób ma problem ze skórą na dłoniach, szczególnie w chłodne dni. Niskie temperatury, mróz i wiatr powodują, że skóra staje się sucha, zaczerwieniona i nierzadko pęka, tworząc krwawiące ranki. Nic dziwnego, że pojawia się wtedy nieprzyjemne pieczenie i przesuszenia. Sposobem na te problemy może być kuracja nawilżająca. Polega ona na nałożeniu na dłonie kremu nawilżającego lub wykonanej w domu maski. Może być ona zrobiona m.in. z lanoliny, do której wystarczy dodać maść cynkową lub olej migdałowy z żółtkiem jajka, po czym założyć bawełniane rękawiczki i położyć się spać. To samo dotyczy skóry stóp.
Nocą możemy również wpływać na nasz nierówny zgryz. Korekcję umożliwiają tzw. aparaty zdejmowane, które aby były skuteczne, należy nosić określoną ilość godzin w ciągu doby, wskazaną przez ortodontę. Zazwyczaj obejmują one około 4 godzin w ciągu dnia i całą noc. Przy regularnym i sumiennym stosowaniu aparatu efekty mogą naprawdę robić wrażenie.
Jednym z dość powszechnych problemów nie tylko estetycznych, ale i zdrowotnych, są haluksy. Tworzą się poprzez wykrzywienie kości dużych palców stóp. O ile bardziej zaawansowane etapy powstawania haluksów wymagają interwencji chirurgicznej, na wstępnych lub w ramach profilaktyki można zastosować mniej inwazyjne metody. Jedną z nich jest specjalny aparat zakładany na noc, który odciąga duży palec od pozostałych i zapobiega jego wygięciu. Łagodzi również ból powodowany przez tworzące się haluksy.
W czasie nocy możemy również pomóc swojemu kręgosłupowi, a właściwie zniwelować jego ból. Kiedy naszym problemem jest np. ból w odcinku szyjnym to pomóc może specjalna poduszka ortopedyczna, którą można dostać w sklepie z artykułami medycznymi.
Źródło: Innovation PR