Woda z gazem czy woda bez gazu? Nadal zastanawiasz się, która będzie bardziej odpowiednia dla organizmu? Czas rozwiać te wątpliwości
Przede wszystkim ważne jest to, aby pić odpowiednią ilość wody każdego dnia. Niezależnie od tego do jakiego rodzaju wody mamy akurat dostęp.
Nasz organizm w 2/3 składa się z wody, dlatego tak istotne jest jego odpowiednie nawadnianie. Dziennie powinniśmy wypijać 30 mililitrów wody (2 łyżki stołowe) na każdy kilogram masy ciała. Zatem jej zalecane spożycie zależy między innymi od tego, ile ważymy. Zapotrzebowanie na wodę zależne jest również od pory roku i naszej aktywności fizycznej. Wyższa temperatura powietrza powoduje, że tracimy więcej wody, dlatego też w nadchodzących miesiącach wiosenno-letnich powinniśmy zadbać o spożywanie jej odpowiedniej ilości.
Dużo się mówi o tym, że woda gazowana nie zawiera w sobie składników mineralnych, a przynajmniej nie ma ich tyle ile woda niegazowana. Tak naprawdę, dodanie do wody dwutlenku węgla nie ma negatywnego wpływu na zawarte w niej składniki mineralne. Co więcej, dzięki niej organizmowi jest łatwiej pozbyć się szkodliwych toksyn, a to, że zawiera ona w sobie CO2 obniża jej pH w stosunku do wody niegazowanej. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że niższe pH nie jest sprzymierzeńcem bakterii, a więc nasza flora mikrobiologiczna jest w o wiele lepszym stanie.
Nasz organizm oczywiście trudniej radzi sobie ze strawieniem dwutlenku węgla. Można jednak i w tym odnaleźć dobre strony. Strawienie go przez nasze ciało wiąże się ze zdecydowanie większą energią, którą musi ono włożyć w ten proces. Większa energia to oczywiście więcej spalonych kalorii.
Źródło: Walk PR